Zawsze uważałem,że Biblia nie mówi nic o ewolucji,praludziach itd. Zacząłem czytać Biblie od początku i zwróciłem uwagę na takie słowa:
1 Moj. 4:14-15
14. Oto dziś wypędzasz
mnie z tej ziemi i muszę ukryć się przed obliczem twoim. Będę tułaczem i wędrowcem na ziemi,
a każdy, kto mnie spotka, zabije mnie.
15. I rzekł Pan do niego: Nie! Ktokolwiek by zabił Kaina,
siedmiokrotną pomstę poniesie. Położył też Pan na Kainie znak, aby go nikt nie zabijał, kto go
spotka.
(BW)
To jest wręcz niemożliwe ! Znam rodowód ludzi i
Przed Kainem byli tylko i wyłącznie jego
rodzice no i brat,który został przez Kaina zabity.Tak więc nasuwa mi
się pytanie kto mógłby zabić Kaina ? Kto Go mógł spotkać skoro nikogo
innego nie było ?
Też myślę nad tymi słowami bo one wyjaśniają to o
czym myślę teraz:
1 Moj. 1:2-4
2. A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch
Boży unosił się nad powierzchnią wód.
3. I rzekł Bóg: Niech stanie się światłość. I stała się
światłość.
4. I widział Bóg, że światłość była dobra. Oddzielił tedy Bóg światłość od
ciemności.
(BW)
*Czy słowa z II wersetu a I rozdziału ksiegi rodzaju o CHAOSIE mozna potraktowac troche
inaczej niż zawsze sie to traktuje ? Czyli uznać ziemie wtedy za bezład i
nawet za to,że wtedy żyli już jacyś ludzie ale prehistoryczni?
*Dalej czytamy o światłości,może światłość
to nowa rasa ludzka,ludzie na wzór Boży,kochający i posiadający wolną
wolę?
*W 4 wersecie pisze,że Bóg oddzielił
światłość od ciemności,czy Bóg nie mógł odgrodzić raju/ogrodu od ziemi
gdzie nie było Bożego porządku ?
Kolejny ciekawy werset:
1 Moj. 4:16-17
16. I odszedł Kain sprzed oblicza Pana, i zamieszkał w ziemi Nod, na wschód od Edenu.
17. I obcował Kain z żoną swoją, a ta poczęła i urodziła Henocha. Potem zbudował miasto i nazwał je imieniem syna swego: Henoch.
(BW)
Jak mógł obcować ze swoją żoną,skoro poza nim i Jego rodzicami nie było żadnych ludzi ?
Po co więc zbudował miasto skoro było tak mało ludzi ? Miasta buduje się dla wielu ludzi nie dla pojedynczych jednostek.Użyte tu słowo miasto nie oznacza domu jak niektórym się wydaje.
Tutaj nasuwa się pytanie do wersetu:
Judy 1:14
14. O nich też prorokował Henoch, siódmy potomek po Adamie, mówiąc: Oto przyszedł Pan z tysiącami swoich świętych,
(BW)
Ludzie,którzy nie uznają możliwości,że przed Adamem żyli ludzie mówią,że tu przecież Henoch jest siódmym po Adamie czyli pomiędzy Kainem i Ablem albo po nich musiał się ktoś jeszcze narodzić i kobieta,która się wtedy narodziła została żoną Kaina
To teraz popatrzmy:
1 Moj. 4:18
18. A Henochowi urodził się Irad. Irad zaś zrodził Mechujaela, a Mechujael zrodził Metuszaela, a Metuszael zrodził Lamecha.
(BW)
1 Moj. 5:15;17-19
15. Mahalalel żył sześćdziesiąt pięć lat i
zrodził Jereda.
(...)
17. Mahalalel przeżył osiemset dziewięćdziesiąt pięć lat i umarł.
18. Jered żył sto sześćdziesiąt dwa lata i zrodził Henocha.
19. Po zrodzeniu Henocha żył Jered osiemset lat i zrodził synów i córki.
(BW)
Jesli weźmiemy,że po Adamie i Ewie narodzili się Kain i Abel a potem nie rodziły sie kobiety z Adama i Ewy przez pewien czas to dostrzegamy ciekawa zbieżność,że Henoch,którego zrodził Jered jest siódmym potomkiem po Adamie !
Ponieważ:
Kolejność wskazuje następująco:
Adam[1]-->Kain,[2]-->Henoch[3]-->Irad[4]-->Mechejael[5]-->Jared[6]-->Henoch[7]
Bardzo ciekawe są też wersety:
1 Moj. 2:15
15. I wziął Pan Bóg człowieka i osadził
go w ogrodzie Eden, aby go uprawiał i strzegł.
(BW)
Po co strzegł ogrodu i przed czym ? Skoro nikogo tam nie było ?
2 Piotr. 2:12
12. Lecz oni, jak nierozumne zwierzęta, które z natury są po to, by je
łapano i zabijano, bluźnią temu, czego nie znają; toteż zginą jak one
(BW)
Skoro poprzedni ludzie byli jak
zwierzęta[przypuśćmy tak] to Jezus za nich życia oddawac nie musiał bo
byli nierozumni i nie mieli wolnej woli, Jezus nie umarł za
zwierzęta .
Pytanie nasuwa się też do słów:
1 Kor. 15:45
45. Tak też napisano: Pierwszy
człowiek Adam stał się istotą żywą, ostatni Adam stał się duchem
ożywiającym.
(BW)
Wiemy,że Adam był pierwszym doskonałym
człowiekiem a Jezus ostatnim doskonałym człowiekiem Wiemy
jednak,że po Jezusie rodzili się niedoskonali ludzie,dlaczego więc nie
uznać za prawdopodobne,że przed Adamem nie rodzili sie ludzie
niedoskonali ?
---------------------------------------------
Nie chce tu uchodzić za propagatora ewolucjonizmu
bo w takowy jak sie opisuje to ja nie wierzę po prostu szukam
odpowiedzi na to co się znajduje np w muzeach a co nie współgra z Biblią
ani Biblia z tymi odkryciami.Jak się wybierze albo Biblie albo te
odkrycia to trzeba odrzucić jedno albo drugie,bądź je ze sobą pogodzić
ja próbuje pogodzić. Ja na dzień dzisiejszy widzę tą kwestię tak i wreszcie nie muszę mówić,że kości dinozaurów czy praludzi to dzieła demonów by zwieść i odciągnąć ludzi od Boga
Efez. 6:17-Weźcie też przyłbicę zbawienia i miecz Ducha, którym jest Słowo Boże.
wtorek, 28 sierpnia 2012
sobota, 28 lipca 2012
Elohim- Czy potwierdza istnienie Trójcy ?
Bardzo wielu Chrześcijan wierzy w Trójcę[chrześcijański dogmat stwierdzający, że Bóg jest
Bogiem Troistym, istniejącym jako trzy Osoby - po grecku hypostazy
- pozostając jednocześnie jednym Bytem.{źródło-wikipedia}] Czyli w Boga w trzech osobach.Chrześcijanie Ci wierzą,że Bogiem jest JHWH,Jezus i Duch Święty ale nie,że każdy z osobna jest innym Bogiem,są jednym i tym samym Bogiem.
Na potwierdzenie swoich nauk podają np twierdzenie,że elohim[rzeczownik w l.mn po hebrajsku bogowie]odnosi się do trójcy ponieważ jest w liczbie mnogiej,a wierzymy w jednego Boga.
Każdy kto zna zasady gramatyki polskiej wie,że są pewne reguły decydujące o tym czy dane słowo jest w l.mn czy l.poj.
l.poj
Biblia [rzeczownik w l.poj] jest [czasownik w l.poj] wspaniała [przymiotnik w l.poj]
Liczba w jakiej występuje rzeczownik decyduje o tym w jakiej liczbie będzie czasownik i przymiotnik.
Jak widzimy o liczbie czasownika i przymiotnika decyduje liczba rzeczownika,do którego one się odnoszą.
Tak więc prześledźmy w jaki sposób używane są liczby do elohim,który odnosi się do Boga JHWH, a jak do bożków czy bóstw innych religii
Ps. 7:10
10. Niechże skończy się zło bezbożnych! Utwierdź sprawiedliwego, Który badasz serca i nerki, Boże sprawiedliwy.
(BW)
Pogrubiona fraza 'Boże sprawiedliwy' to hebrajskie 'elohim tsadik' אֱלֹהִים צַדִּיק
skoro elohim to liczba mnoga to reguła powinna być taka,że przymiotnik powinien być w l.mn a jest odwrotnie odnajdujemy tu słowo tsadik [w l.poj] a nie tsadikim [w l.mn]
Przymiotnik w liczbie pojedynczej dowodzi, że Elohim oznacza pojedynczego Boga, pomimo że jego końcówka -im jest liczbą mnogą.
1 Moj. 1:1
1. Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.
(BW)
Podobna sytuacja,śmowa tu o Jedynym Bogu a jednak użyte słowo to elohim czyli bogowie.
czasownik powinien być w l.mn bar’u wiemy,że jest użyty jednak w l.poj bar'a
Aaron Ember napisał: "Za tym, że język ST całkowicie odrzuca myśl, jakoby (...) [’Elohím] (w odniesieniu do Boga Izraela) określało więcej niż jedną osobę, przemawia przede wszystkim okoliczność, iż słowo to prawie zawsze łączy się z orzeczeniem czasownikowym w liczbie pojedynczej,[gdy mowa o jednym Bogu prawdziwym] a także jest określane przymiotnikiem w liczbie pojedynczej. (...) [’Elohím] należy raczej rozumieć jako wzmocnioną liczbę mnogą wskazującą na wielkość i majestat, odpowiednik określenia Wielki Bóg. Tytuł ’Elohim w liczbie mnogiej występuje w opisie o stwarzaniu 35 razy, ale czasownik opisujący, co On robił lub mówił, zawsze jest w liczbie pojedynczej (Rdz 1:1 do 2:4).
Świadczy to o tym,że elohim w odniesieniu do prawdziwego Boga nigdy nie oznacza jego mnogości a podkreśla Jego majestat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gdy czytamy o elohim w odniesieniu do wielu bogów to zauważamy zasadność reguły mówiącej,że liczba rzeczownika decyduje o liczbie w jakiej występuje czasownik i przymiotnik.
2 Moj. 32:4
4. I przyjął je z ich rąk, i ulał z tego w formie z gliny posąg cielca. Wtedy oni rzekli: To są bogowie twoi, Izraelu, którzy cię wyprowadzili z ziemi egipskiej.
(BW)
Prześledźmy teraz w jakiej liczbie użyte są:
-Rzeczownik
-Czasownik
-Przymiotnik
2 Król. 5:17
17. Naaman więc rzekł: Jeżeli nie, to niech dadzą twemu słudze tyle ziemi, ile udźwignie para mułów, gdyż sługa twój nie będzie już składał ofiar całopalnych ani krwawych innym bogom, jak tylko Panu.
(BW)
Akurat tu nie ma czasownika odnoszącego się do bogów ale jest rzeczownik [bogom] i przymiotnik[innym]
Przymiotnik [innym]'herim' אֲחֵרִ֔ים {występujący w l.mn} jest uwarunkowany od liczby Rzeczownika [bogom]'elohim' לֵאלֹהִ֣ים {występującego w l.mn}
Na potwierdzenie swoich nauk podają np twierdzenie,że elohim[rzeczownik w l.mn po hebrajsku bogowie]odnosi się do trójcy ponieważ jest w liczbie mnogiej,a wierzymy w jednego Boga.
Każdy kto zna zasady gramatyki polskiej wie,że są pewne reguły decydujące o tym czy dane słowo jest w l.mn czy l.poj.
Dajmy przykład:
l.poj
Biblia [rzeczownik w l.poj] jest [czasownik w l.poj] wspaniała [przymiotnik w l.poj]
Liczba w jakiej występuje rzeczownik decyduje o tym w jakiej liczbie będzie czasownik i przymiotnik.
l.mn
listy [rzeczownik w l.mn] są [czasownik w l.mn] wspaniałe [przymiotnik w l.mn]Jak widzimy o liczbie czasownika i przymiotnika decyduje liczba rzeczownika,do którego one się odnoszą.
Tak więc prześledźmy w jaki sposób używane są liczby do elohim,który odnosi się do Boga JHWH, a jak do bożków czy bóstw innych religii
Ps. 7:10
10. Niechże skończy się zło bezbożnych! Utwierdź sprawiedliwego, Który badasz serca i nerki, Boże sprawiedliwy.
(BW)
Pogrubiona fraza 'Boże sprawiedliwy' to hebrajskie 'elohim tsadik' אֱלֹהִים צַדִּיק
skoro elohim to liczba mnoga to reguła powinna być taka,że przymiotnik powinien być w l.mn a jest odwrotnie odnajdujemy tu słowo tsadik [w l.poj] a nie tsadikim [w l.mn]
Przymiotnik w liczbie pojedynczej dowodzi, że Elohim oznacza pojedynczego Boga, pomimo że jego końcówka -im jest liczbą mnogą.
1 Moj. 1:1
1. Na początku stworzył Bóg niebo i ziemię.
(BW)
Podobna sytuacja,śmowa tu o Jedynym Bogu a jednak użyte słowo to elohim czyli bogowie.
czasownik powinien być w l.mn bar’u wiemy,że jest użyty jednak w l.poj bar'a
Aaron Ember napisał: "Za tym, że język ST całkowicie odrzuca myśl, jakoby (...) [’Elohím] (w odniesieniu do Boga Izraela) określało więcej niż jedną osobę, przemawia przede wszystkim okoliczność, iż słowo to prawie zawsze łączy się z orzeczeniem czasownikowym w liczbie pojedynczej,[gdy mowa o jednym Bogu prawdziwym] a także jest określane przymiotnikiem w liczbie pojedynczej. (...) [’Elohím] należy raczej rozumieć jako wzmocnioną liczbę mnogą wskazującą na wielkość i majestat, odpowiednik określenia Wielki Bóg. Tytuł ’Elohim w liczbie mnogiej występuje w opisie o stwarzaniu 35 razy, ale czasownik opisujący, co On robił lub mówił, zawsze jest w liczbie pojedynczej (Rdz 1:1 do 2:4).
Świadczy to o tym,że elohim w odniesieniu do prawdziwego Boga nigdy nie oznacza jego mnogości a podkreśla Jego majestat
-----------------------------------------------------------------------------------------------------------
Gdy czytamy o elohim w odniesieniu do wielu bogów to zauważamy zasadność reguły mówiącej,że liczba rzeczownika decyduje o liczbie w jakiej występuje czasownik i przymiotnik.
2 Moj. 32:4
4. I przyjął je z ich rąk, i ulał z tego w formie z gliny posąg cielca. Wtedy oni rzekli: To są bogowie twoi, Izraelu, którzy cię wyprowadzili z ziemi egipskiej.
(BW)
Prześledźmy teraz w jakiej liczbie użyte są:
-Rzeczownik
-Czasownik
-Przymiotnik
2 Król. 5:17
17. Naaman więc rzekł: Jeżeli nie, to niech dadzą twemu słudze tyle ziemi, ile udźwignie para mułów, gdyż sługa twój nie będzie już składał ofiar całopalnych ani krwawych innym bogom, jak tylko Panu.
(BW)
Akurat tu nie ma czasownika odnoszącego się do bogów ale jest rzeczownik [bogom] i przymiotnik[innym]
Przymiotnik [innym]'herim' אֲחֵרִ֔ים {występujący w l.mn} jest uwarunkowany od liczby Rzeczownika [bogom]'elohim' לֵאלֹהִ֣ים {występującego w l.mn}
Stwierdzić należy,że elohim w odniesieniu do Boga Prawdziwego nie potwierdza Jego mnogośi a już tym bardziej istnienia Trójcy.
Etykiety:
Antytrynitaryzm,
bogowie,
bóg,
Chrześcijaństwo,
elohim,
Jahwe,
Jehowa,
Jezus,
JHWH,
Katolicyzm,
Prawosławie,
Protestantyzm,
Trójca,
Trynitaryzm
piątek, 27 lipca 2012
Filipian 2:6-7 'Morfe' czy odnosi się do Natury ?
Zacznę od podania tego tekstu z dostępnych przekładów
polskich i interlinii.Potem napiszę dlaczego ten właśnie werset biorę dziś
na"warsztat"
Filip. 2:6-7
6. Który, będąc w kształcie Bożym, nie poczytał sobie tego za drapiestwo równym być Bogu,
7. Ale wyniszczył samego siebie, przyjąwszy kształt niewolnika, stawszy się podobny ludziom;
(BG)
Filip. 2:6-7
6. Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,
7. Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
(BW)
Flp 2:6-7
6. On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem,
7. lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
(BT)
Phi 2:6-7
6. który będąc w postaci Bożej, nie poczytywał sobie za zdobycz bycia równym Bogu,
7. lecz wyrzekł się siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a gdy znalazł się w stanie człowieczym,
(PD)
Phi 2:6-7
6. On to, bytując w postaci Bożej, nie obstawał nieugięcie przy tym, by trwać w równości z Bogiem,
7. a raczej wyniszczył siebie i przyjął postać sługi, stając się podobnym do człowieka. A gdy zjawił się w ludzkiej postaci,
(Kow)
Phi 2:6-7
6. który chociaż istniał w postaci Bożej, nie brał pod uwagę zagarnięcia, mianowicie tego, żeby być równym Bogu.
7. Przeciwnie, ogołocił samego siebie i przybrał postać niewolnika, i stał się podobnym do ludzi
(NŚ)
Interlinearny przekład "Vocatio"
Filip 2:6-7
Filip. 2:6-7
6. Który, będąc w kształcie Bożym, nie poczytał sobie tego za drapiestwo równym być Bogu,
7. Ale wyniszczył samego siebie, przyjąwszy kształt niewolnika, stawszy się podobny ludziom;
(BG)
Filip. 2:6-7
6. Który chociaż był w postaci Bożej, nie upierał się zachłannie przy tym, aby być równym Bogu,
7. Lecz wyparł się samego siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a okazawszy się z postawy człowiekiem,
(BW)
Flp 2:6-7
6. On, istniejąc w postaci Bożej, nie skorzystał ze sposobności, aby na równi być z Bogiem,
7. lecz ogołocił samego siebie, przyjąwszy postać sługi, stawszy się podobnym do ludzi. A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka,
(BT)
Phi 2:6-7
6. który będąc w postaci Bożej, nie poczytywał sobie za zdobycz bycia równym Bogu,
7. lecz wyrzekł się siebie, przyjął postać sługi i stał się podobny ludziom; a gdy znalazł się w stanie człowieczym,
(PD)
Phi 2:6-7
6. On to, bytując w postaci Bożej, nie obstawał nieugięcie przy tym, by trwać w równości z Bogiem,
7. a raczej wyniszczył siebie i przyjął postać sługi, stając się podobnym do człowieka. A gdy zjawił się w ludzkiej postaci,
(Kow)
Phi 2:6-7
6. który chociaż istniał w postaci Bożej, nie brał pod uwagę zagarnięcia, mianowicie tego, żeby być równym Bogu.
7. Przeciwnie, ogołocił samego siebie i przybrał postać niewolnika, i stał się podobnym do ludzi
(NŚ)
Interlinearny przekład "Vocatio"
Filip 2:6-7
Przede wszystkim należy zacząć od tego,że werset ten jest bardzo często stosowany przez zwolenników nauki mówiącej,że Jezus to Bóg Wszechmocny podczas dyskusji.
W Podanych wersetach Jezus się zmienia, przyjmuje kształt sługi/niewolnika rezygnując z kształtu/postaci bożej.Jak wiemy Bóg się nie zmienia jak mówi księga Malachiasza
Mal. 3:6
6. Zaiste Ja, Pan, nie zmieniam się, lecz i wy nie przestaliście być synami Jakuba.
(BW)
"Będąc w postaci Bożej" Czytając Pismo bez problemu dochodzimy do tego co znaczą te słowa[bynajmniej nie to,że Jezus jest Bogiem Wszechmocnym] Jak wiemy pierwsi ludzie zostali stworzeni na "podobieństwo" Boga.Można więc powiedzieć,że byli w "Postaci Bożej" ponieważ posiadali wolną wolę i byli bezgrzeszni tak jak sam Bóg.
1 Moj. 1:26
26. Potem rzekł Bóg: Uczyńmy człowieka na obraz nasz, podobnego do nas i niech panuje nad rybami morskimi i nad ptactwem niebios, i nad bydłem, i nad całą ziemią, i nad wszelkim płazem pełzającym po ziemi.
(BW)
Sam Jezus jest porównany z pierwszym człowiekiem,jest nazwany drugim Adamem.Zarówno Jezus jak i Adam byli w postaci Bożej Jednak była pomiędzy nimi jedna zasadnicza różnica-Jezus pochodził z nieba a Adam z ziemi
1 Kor. 15:47
47. Pierwszy człowiek jest z prochu ziemi, ziemski; drugi człowiek jest z nieba.
(BW)
Wersety te [Filipian 2:6-7] przeczą nauce katolickiej jakoby Jezus był zarówno człowiekiem jak i Bogiem.
Jezus już wcześniej był w postaci Bożej:
-Przed narodzeniem z Marii jako "Słowo-Logos"
-Po narodzeniu za sprawą Ducha Świętego "Słowo ciałem się stało"
Słowa "nie brał pod uwagę zagarnięcia, mianowicie tego, żeby być równym Bogu. "
Pokazują nam mądrość Jezusa,który nie dał się zwieść jak Adam i Ewa "i będziecie jak Bóg, znający dobro i zło."
W przeciwieństwie do Jezusa, który " Uniżył samego siebie i był posłuszny aż do śmierci i to śmierci krzyżowej "
*Teraz wyjaśnię dlaczego w przekładzie interlinearnym podkreśliłem Słowa
µορφῇ [morphēn]– substantivum, dativus femininum singularis – rzeczownik od: μορφή, ἡ – forma, postać, kształt, wygląd, zewnętrzny wygląd, sposób ukazywania się; wdzięk;
θεοῦ [theou]– substantivum, genetivus masculinum singularis – rzeczownik od: θεός, ὁ – bóg, Bóg;
δούλου [doulou]– substantivum, genetivus masculinum singularis – rzeczownik od: δοῦλος, ὁ – sługa, niewolnik, poddany
µορφῇ [morphēn] To synonim "Obrazu Bożego" dowodem na to są słowa z Ewangelii Marka 16:12
Mar. 16:12
12. A potem ukazał się "w innej postaci""εν ετερα μορφη"dwom z nich, gdy szli do wsi.
(BW)
Jezus po zmartwychwstaniu ukazuje się dwóm uczniom w innej postaci[morfe] Czy to oznacza,że zmienił w tym momencie swoją naturę na inną ? Raczej Nie a nawet na pewno nie zmienił swojej natury. Jeśli ktoś uważa,że μορφη odnosi się do zmiany natury[tak jak głoszą to Katolicy i zwolennicy tej nauki w Filipian 2:6-7] to jaką naturę przyjął Jezus już w dawno zmienionym ciele po zmartwychwstaniu ?
Przyjrzyjmy się teraz wersetowi z Izajasza
Izaj. 44:13
13. Snycerz rozciąga sznur, kreśli zarysy czerwonym ołówkiem, wycina go dłutem, wymierza go cyrklem i wykonuje go na podobieństwo człowieka, jako piękną postać ludzką, która ma być ustawiona w domu.
(BW)
Izaj 44:13 τέκτων ξύλον ἔστησεν αὐτὸ ἐν μέτρῳ καὶ ἐν κόλλῃ ἐρρύθμισεν αὐτό, ἐποίησεν αὐτὸ ὡς μορφὴν ἀνδρὸς καὶ ὡς ὡραιότητα ἀνθρώπου στῆσαι αὐτὸ ἐν οἴκῳ [sept]
Kolejny raz pojawia się słowo μορφὴν według zwolenników nauki o Jezusie[Bogu wszechmocnym,Bogo-człowieku z Filipian 2:6-7] drewniany bożek powinien mieć naturę człowieka ma on jednak tylko kształt ,wygląd podobny do człowieka.Nie posiada jednak Jego natury.
Izaj. 52:14
14. Jak wielu się przeraziło na jego widok - tak zeszpecony, niepodobny do ludzkiego był jego wygląd, a jego postać nie taka jak synów ludzkich,
(BW)
Werset ten jak i 44:13 ukazują nam nie tyle naturę co wygląd,zewnętrzny kształt
Morfe Boga - z Filipian 2:6-7 oznacza, ze Jezus wyrażał podobieństwo Boga, nie,że miał jego wrodzoną naturę, przecież w tekście jest tez użyte wyrażenie "kształt/postać sługi"
Nie wiem jak Wy ale ja nie spotkałem się jeszcze z nauką,która by głosiła,że Jezus ma naturę sługi.Spotkałem się za to i to w Biblii z nauką,że przejawiał zachowanie sługi
Na koniec
**"CIEKAWOSTKA"
i
*** "NIEDORZECZNOŚĆ"
**[ciekawostka] Gdyby Paweł w swoim liście do Filipian chciał powiedzieć,że Jezus miał Bożą naturę,nie użyłby słowa μορφὴν a słowa
θεότης -Teotes - natura
***[niedorzeczność]
2 Tym. 3:5
5. Którzy mają kształt pobożności, ale się skutku jej zaparli; i tych się chroń.
(BG)
Przyjmując naukę,że kształt [morfe] oddaje naturę musimy przyjąć,że ludzie Ci mają naturę pobożności,nie są ludźmi,bogami,aniołami a pobożnościami.
niedziela, 15 lipca 2012
El Gibbor
Od zawsze
mnie ciekawiło to sformułowanie "El Gibbor" bo spotkałem sie
przede wszystkim z tłumaczeniem "Bóg mocny"
Izaj. 9:6
6. Albowiem dziecię narodziło się nam, a syn dany jest nam; i będzie panowanie na ramieniu jego, a nazwią imię jego: Dziwny, Radny, Bóg mocny, Ojciec wieczności, Książę pokoju;
(BG)
To był w jakiś sposób dla mnie problem ale dziś czytając interlinie natknąłem się na coś [dla mnie] niesamowitego.
Takie samo wyrażenie tylko odnośnie ludzi [w liczbie mnogiej] znajduje się w Księdze Ezechiela 32:21
Ezech. 32:21
21. Mówić do niego będą najmocniejsi z mocarzów z pośrodku grobu z pomocnikami jego, którzy tam zstąpiwszy, leżą z nieobrzezańcami pobitymi mieczem.
(BG)
Ezech. 32:21
21. I odezwą się do niego z krainy umarłych najwięksi bohaterowie: Zejdźcie, ty i twoi pomocnicy, i leżcie wśród nieobrzezanych, pobitych mieczem.
(BW)
Ez 32:21
21. Wtedy powiedzą do niego mocarni bohaterowie ze środka Szeolu: razem ze swymi pomocnikami zstępują do dołu i będą leżeć wśród nieobrzezanych, razem z tymi, których miecz pobije.
(BT)
Teraz interlinia tych dwóch miejsc
Księga Ezechiela
Księga Izajasza
Izaj. 9:6
6. Albowiem dziecię narodziło się nam, a syn dany jest nam; i będzie panowanie na ramieniu jego, a nazwią imię jego: Dziwny, Radny, Bóg mocny, Ojciec wieczności, Książę pokoju;
(BG)
To był w jakiś sposób dla mnie problem ale dziś czytając interlinie natknąłem się na coś [dla mnie] niesamowitego.
Takie samo wyrażenie tylko odnośnie ludzi [w liczbie mnogiej] znajduje się w Księdze Ezechiela 32:21
Ezech. 32:21
21. Mówić do niego będą najmocniejsi z mocarzów z pośrodku grobu z pomocnikami jego, którzy tam zstąpiwszy, leżą z nieobrzezańcami pobitymi mieczem.
(BG)
Ezech. 32:21
21. I odezwą się do niego z krainy umarłych najwięksi bohaterowie: Zejdźcie, ty i twoi pomocnicy, i leżcie wśród nieobrzezanych, pobitych mieczem.
(BW)
Ez 32:21
21. Wtedy powiedzą do niego mocarni bohaterowie ze środka Szeolu: razem ze swymi pomocnikami zstępują do dołu i będą leżeć wśród nieobrzezanych, razem z tymi, których miecz pobije.
(BT)
Teraz interlinia tych dwóch miejsc
Księga Ezechiela
Księga Izajasza
Dlaczego w Ezechiela nie przetłumaczono
tego zwrotu w liczbie mnogiej na "Mocni Bogowie" skoro w Izajasza tak
się tłumaczy ?
Albo,dlaczego w Izajasza nie powiedziano o Jezusie "Najmocniejszy z Mocarzy" "Największy Bohater" "Mocarny Bohater" ?
Jestem zdania,że skoro w Ezechiela tak się tłumaczy ten zwrot to tłumaczenie go w Izajasza w ten sam sposób jest równie poprawne.
Albo,dlaczego w Izajasza nie powiedziano o Jezusie "Najmocniejszy z Mocarzy" "Największy Bohater" "Mocarny Bohater" ?
Jestem zdania,że skoro w Ezechiela tak się tłumaczy ten zwrot to tłumaczenie go w Izajasza w ten sam sposób jest równie poprawne.
-----------------------------------------------------------------------------
*** Ciekawostka
Frazę אֵל גִּבּוֹר można przetłumaczyć jako - Mocarny Bohater .
Izaak Cylkow znawca języka hebrajskiego i polskiego, przetłumaczył ten werset w następujący sposób :
"Bo dziecię narodziło się nam, chłopię dane nam zostało, a złożoną jest władza na ramieniu jego, i nazwą imię jego: znamienitym radcą, boskim bohaterem, patriarchą wiecznym, księciem pokoju" .
Jakże różnie brzmią te słowa do znanych nam chrześcijańskich przekładów,które zostały wypaczone.
W co wierzę
-->
Napiszę w tym poście w co wierze i o czym
pokrótce będę na tym blogu pisać
-Wierzę,że Bóg nie jest Trójcą.Wierzę w to,że Bóg to JHWH [Bóg Ojciec] a Jego Syn Jezus to Sun Boży,przyobiecany Mesjasz.
-Wierzę w Ducha Świętego,który nie jest osobą a Sprawczą mocą Bożą.
-Wierzę w duszę śmiertelną,w "ruach" życiodajną iskrę,która Bóg daje przy narodzeniu a wraca do Boga po śmierci naszego ciała.
-Wierzę w piekło,jako karę wiecznego odłączenia od Boga.Nie w ogniste męczarnie a w nicość.Brak istnienia,świadomości.
-Wierzę w życie wieczne na odnowionej[odrestaurowanej] ziemi,ponieważ Adam i Ewa dostali od Boga we władanie ziemię i na niej żyli.Taki był plan Boga co do ludzi od samego początku.Nowa Ziemia.Raj.
-Wierzę w to,że Biblia zawiera Słowo Boże ale nie w to,że jest nim w całości.W Biblii jest Słowo od Boga ale niektóre opisy to opisy ludzkie.Nawet słowa szatana.
-Wierzę,że zbawienie jest w Chrystusie
-Wierzę w zmartwychwstanie
-Wierzę w Sąd Ostateczny
-Wierzę w Ofiarę Chrystusa.
-Nie wierzę w to,że jakaś organizacja,kościół mogą mnie zbawić.Że konieczna jest przynależność do nich by móc zostać zbawionym.
-Nie wierzę w wyższość jednych ludzi nad drugimi.Ludzie są równi,powstali z tego samego prochu.Tylko Bóg ma prawo zdecydować kto lepiej nadaje się do sprawowania władzy w Jego Królestwie.
-Nie wierzę w świętych,których ustanawiają kościoły
-Nie wierzę w kult obrazów,rzeźb i innych form kultu.
-Nie wierzę w życie wszystkich zbawionych po śmierci w niebie ponieważ Biblia mówi o życiu na ziemi.
-Nie wierzę w Trójcę
-Nie wierzę w ogniste piekło
-Nie wierzę w osobowego Ducha Świętego
-Nie wierzę w życie pozagrobowe, gdy dusza [nieśmiertelna] odłącza się od ciała.Ponieważ nie wierzę w nieśmiertelność duszy.
-Nie wierzę w Papieża i CK jako zwierzchników,jako wyższych ludzi.Są tacy sami jak my.
-Nie wierzę,że Maria jest w niebie[zarówno ŚJ jak i KK tak uczą]
-Wierzę,że Bóg nie jest Trójcą.Wierzę w to,że Bóg to JHWH [Bóg Ojciec] a Jego Syn Jezus to Sun Boży,przyobiecany Mesjasz.
-Wierzę w Ducha Świętego,który nie jest osobą a Sprawczą mocą Bożą.
-Wierzę w duszę śmiertelną,w "ruach" życiodajną iskrę,która Bóg daje przy narodzeniu a wraca do Boga po śmierci naszego ciała.
-Wierzę w piekło,jako karę wiecznego odłączenia od Boga.Nie w ogniste męczarnie a w nicość.Brak istnienia,świadomości.
-Wierzę w życie wieczne na odnowionej[odrestaurowanej] ziemi,ponieważ Adam i Ewa dostali od Boga we władanie ziemię i na niej żyli.Taki był plan Boga co do ludzi od samego początku.Nowa Ziemia.Raj.
-Wierzę w to,że Biblia zawiera Słowo Boże ale nie w to,że jest nim w całości.W Biblii jest Słowo od Boga ale niektóre opisy to opisy ludzkie.Nawet słowa szatana.
-Wierzę,że zbawienie jest w Chrystusie
-Wierzę w zmartwychwstanie
-Wierzę w Sąd Ostateczny
-Wierzę w Ofiarę Chrystusa.
-Nie wierzę w to,że jakaś organizacja,kościół mogą mnie zbawić.Że konieczna jest przynależność do nich by móc zostać zbawionym.
-Nie wierzę w wyższość jednych ludzi nad drugimi.Ludzie są równi,powstali z tego samego prochu.Tylko Bóg ma prawo zdecydować kto lepiej nadaje się do sprawowania władzy w Jego Królestwie.
-Nie wierzę w świętych,których ustanawiają kościoły
-Nie wierzę w kult obrazów,rzeźb i innych form kultu.
-Nie wierzę w życie wszystkich zbawionych po śmierci w niebie ponieważ Biblia mówi o życiu na ziemi.
-Nie wierzę w Trójcę
-Nie wierzę w ogniste piekło
-Nie wierzę w osobowego Ducha Świętego
-Nie wierzę w życie pozagrobowe, gdy dusza [nieśmiertelna] odłącza się od ciała.Ponieważ nie wierzę w nieśmiertelność duszy.
-Nie wierzę w Papieża i CK jako zwierzchników,jako wyższych ludzi.Są tacy sami jak my.
-Nie wierzę,że Maria jest w niebie[zarówno ŚJ jak i KK tak uczą]
niedziela, 28 sierpnia 2011
Czy Jezus to Michał ?
Świadkowie Jehowy i niektóre inne wyznania uczą,że Jezus będąc w niebie był Michałem[Archaniołem].Kiedyś w to wierzyłem bez żadnych wątpliwości,ale jak to u mnie bywa,czytam Pismo i niekiedy coś zwróci moją uwagę i zacznę wątpić w swoje zrozumienie,tak było i tym razem,ale to z powodu forum i ludzi,którzy rzucili na te nauki trochę innego światła.Obecnie jednak po studium Pisma uważam,że Jezus to rzeczywiście Michał,był pierwszym stworzeniem Boga,doskonałym Archaniołem,najwyższym zaraz po Ojcu.Wszyscy Aniołowie byli i są Mu nadal oddani/posłuszni.
Skoro napisałem,że doszedłem do tego wniosku po lekturze Pisma Świętego to zacznijmy ową lekturę.
Kolejne ciekawe wersety:
Hebrajczyków 1:4: On [Jezus] o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię
Jezus stał się wyższym od Aniołów o tyle o ile odziedziczył od nich wyższe imię,czy nie przypadkiem o tym tu czytamy ? Ja uważam,że jak najbardziej tak,o tym tu czytamy.Czyli Jezus jest wyższy od Aniołów a właściwie to STAŁ SIĘ od nich wyższy.
Filip. 2:8-I postawą znaleziony jako człowiek, sam się poniżył, będąc posłusznym aż do śmierci, a to śmierci krzyżowej.
9. Dlatego też Bóg nader go wywyższył i darował mu imię, które jest nad wszystkie imię;
(BG)
Teraz zestawmy ze sobą te dwa wersety
-Bóg nader go wywyższył i darował mu imię
oraz
- o ile odziedziczył wyższe od nich imię
Skoro napisałem,że doszedłem do tego wniosku po lekturze Pisma Świętego to zacznijmy ową lekturę.
Dan 12:1,2
W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, opiekun synów twojego narodu. Będzie to czas ucisku, jakiego nie było, odkąd naród istnieje, aż do tego czasu. W tym czasie zostanie oswobodzony twój naród, wszyscy, którzy się znajdą wpisani w księdze.
Wielu śpiących w prochu ziemi obudzi się: jedni do życia wiecznego, inni ku hańbie i wiekuistej zgrozie.
W tym czasie gdy powstanie Michał oswobodzony zostanie twój naród,o czym to mówi?Nie wydaje mi się by to wymagało komentarza.
słowo powstanie często odnosi się do objęcia władzy:
Mic 5:3 I powstanie, i będzie rządził w mocy Jahwe
Jeżeli powstanie Michał czyli obejmie władzę to 'Wielu śpiących w prochu ziemi obudzi się'
czyli zmartwychwstanie.
1Ts 4:16
że na dany znak, na głos archanioła i dźwięk trąby Bożej, sam Pan zstąpi z nieba, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
Jan 5:28,29
Nie dziwcie się temu, bo zbliża się godzina, w której wszyscy spoczywający w grobach usłyszą Jego głos.[Chrystusa]
Wtedy ci, którzy dobrze czynili, wyjdą, aby zmartwychwstać i żyć, a ci, którzy źle postępowali, aby zmartwychwstać [i iść] na potępienie.
1. Michał powstanie i nastąpi zmartwychwstanie. (Dan 12:1,2)
2.Jezus zstąpi na głos archanioła i nastąpi zmartwychwstanie. (1 Tes 4:16)
3.Na głos Jezusa następuje zmartwychwstanie. (Jan 5:28,29)
Czyli ile zmartwychwstań trzy ?
a jeśli JEDNO, to archanioł Michał z głosem archanielskim musi być Jezusem i na głos archanielski Jezusa następuje zmartwychwstanie.
W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, opiekun synów twojego narodu. Będzie to czas ucisku, jakiego nie było, odkąd naród istnieje, aż do tego czasu. W tym czasie zostanie oswobodzony twój naród, wszyscy, którzy się znajdą wpisani w księdze.
Wielu śpiących w prochu ziemi obudzi się: jedni do życia wiecznego, inni ku hańbie i wiekuistej zgrozie.
W tym czasie gdy powstanie Michał oswobodzony zostanie twój naród,o czym to mówi?Nie wydaje mi się by to wymagało komentarza.
słowo powstanie często odnosi się do objęcia władzy:
Mic 5:3 I powstanie, i będzie rządził w mocy Jahwe
Jeżeli powstanie Michał czyli obejmie władzę to 'Wielu śpiących w prochu ziemi obudzi się'
czyli zmartwychwstanie.
1Ts 4:16
że na dany znak, na głos archanioła i dźwięk trąby Bożej, sam Pan zstąpi z nieba, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
Jan 5:28,29
Nie dziwcie się temu, bo zbliża się godzina, w której wszyscy spoczywający w grobach usłyszą Jego głos.[Chrystusa]
Wtedy ci, którzy dobrze czynili, wyjdą, aby zmartwychwstać i żyć, a ci, którzy źle postępowali, aby zmartwychwstać [i iść] na potępienie.
1. Michał powstanie i nastąpi zmartwychwstanie. (Dan 12:1,2)
2.Jezus zstąpi na głos archanioła i nastąpi zmartwychwstanie. (1 Tes 4:16)
3.Na głos Jezusa następuje zmartwychwstanie. (Jan 5:28,29)
Czyli ile zmartwychwstań trzy ?
a jeśli JEDNO, to archanioł Michał z głosem archanielskim musi być Jezusem i na głos archanielski Jezusa następuje zmartwychwstanie.
Hebrajczyków 1:4: On [Jezus] o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię
Jezus stał się wyższym od Aniołów o tyle o ile odziedziczył od nich wyższe imię,czy nie przypadkiem o tym tu czytamy ? Ja uważam,że jak najbardziej tak,o tym tu czytamy.Czyli Jezus jest wyższy od Aniołów a właściwie to STAŁ SIĘ od nich wyższy.
Filip. 2:8-I postawą znaleziony jako człowiek, sam się poniżył, będąc posłusznym aż do śmierci, a to śmierci krzyżowej.
9. Dlatego też Bóg nader go wywyższył i darował mu imię, które jest nad wszystkie imię;
(BG)
Teraz zestawmy ze sobą te dwa wersety
-Bóg nader go wywyższył i darował mu imię
oraz
- o ile odziedziczył wyższe od nich imię
Hòrama...odpowiedź na zarzuty strony www.Trinitarians.info
Strona ta http://www.trinitarians.info/swiadkowie-jehowy/dusza-niesmiertelna-pieklo/art_66_Wizja-Mojzesza-i-Eliasza-w-ujeciu-Swiadkow-Jehowy.htm prowadzi polemikę ze Świadkami Jehowy,broni swojej wiary przy czym obala nauki Świadków Jehowy.Często zapominając o pierwotnym założeniu strony"by uczyć" atakują i poniżają inne wyznania sprzeczne z ich zrozumieniem.Nie darzę wielkim uczuciem pozytywnym tej strony własnie z tego powodu,że się zapomina.
Ale zacznijmy od zarzutu,według tej strony słowo Hòrama jest widzeniem REALNYCH RZECZY/ISTOT/PRZEDMIOTÓW Skoro realnych to prześledźmy ten werset,najważniejszy,o który toczą się spory[główny werset,o którym pisze ta strona]
Mar. 9:4-I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, i rozmawiali z Jezusem.
5. A odezwawszy się Piotr, rzekł do Jezusa: Mistrzu! Dobrze nam tu być; rozbijmy trzy namioty: Tobie jeden i Mojżeszowi jeden, i Eliaszowi jeden.
6. Nie wiedział bowiem, co ma powiedzieć, bo ogarnął ich lęk.
7. I powstał obłok, który ich zacienił, a z obłoku rozległ się głos: Ten jest Syn mój umiłowany, jego słuchajcie.
8. A nagle, rozejrzawszy się wokoło, już nikogo przy sobie nie widzieli, tylko Jezusa samego.
9. A gdy zstępował z góry, przykazał im, aby nikomu nie opowiadali o tym, co widzieli, dopóki Syn Człowieczy nie zmartwychwstanie.
(BW)
Mat 17:9 A gdy zstępowali z góry, Jezus nakazał im, mówiąc: „Nikomu nie opowiadajcie tej wizji, dopóki Syn Człowieczy nie zostanie wskrzeszony z martwych”.
(PNŚ)
Mateusza 17:9 Καὶ καταβαινόντων αὐτῶν ἐκ τοῦ ὄρους ἐνετείλατο αὐτοῖς ὁ Ἰησοῦς λέγων · μηδενὶ εἴπητε τὸ ὅραμα ἕως οὗ ὁ υἱὸς τοῦ ἀνθρώπου ἐκ νεκρῶν ἐγερθῇ.
ὅραμα:[rzeczownik rodzaju nijakiego] fonetycznie zapisuje się go następująco-(hor'-am-ach) Oznacza:WIDZENIE//WIZJĘ/SPEKTAKL.
W tej formie występuje w Piśmie 7 razy w: Mateusza 17:9{wizja}....Dz 7:31{widzenie}...Dz 10:17{widzenie}...Dz 11:5{wizja}...Dz 12:9{wizja}...Dz 16:9{wizja}...Dz 16:10{wizja}
Pokrewnymi tego słowa są:ὁράματι (oramati) 3 wystąpienia w NT Dz 9:10{widzenie}...Dz 9:12{wizja}...Dz 10:3{widzenie} oraz ὁράματος (oramatos) 2 wystąpienia w NT Dz 10:19{wizja}...Dz 18:9{widzenie}
Teraz pytanie ode mnie do tej strony[Trinitarians]dlaczego powołujecie się na Słowa,które mogą być prawidłowe ale w kontekście tego wersetu są nieprawdą[teraz Wasze Słowa]
Zacznijmy od słów na czerwono "rzecz widzianą" "widok" Czy to co widzimy musi być realne,zacznijmy od tego?Oczywiście,że NIE! Ja widzę niebieskie niebo a dobrze wiemy,że ono nie jest niebieskie,wystarczy chodzić do szkoły,to złudzenie.Tak samo jest z wizjami,widzeniami,snami,widzimy coś ale to nie jest prawdziwe.
Kohelet 6:9 jak najbardziej słusznie oddany werset,ale to nie znaczy,że tak mają być oddane wszystkie,bądźmy obiektywni.Wiele znaczeń ma jedno słowo,i nie zawsze każde jest prawidłowym
Odnośnie widzenia na górze: Dlaczego Jezus rzekł:„Nikomu nie opowiadajcie tej wizji, dopóki Syn Człowieczy nie zostanie wskrzeszony z martwych”. Odpowiedział tak dlatego,że NIE JEST OSZUSTEM.Pierwszym,który miał wstać z martwych miał być nikt inny jak SAM JEZUS. Czy gdyby na górze pojawili się prawdziwi Mojżesz i Eliasz to proroctwo to miałoby nadal sens[Że Jezus ma być pierworodnym z umarłych,tym,który pierwszy zostanie wzbudzony z martwych]Odpowiadam stanowczo NIE! BO TERAZ PIERWORODNYM Z UMARŁYCH JEST MOJŻESZ LUB ELIASZ. Moim Panem jest Jezus nie Mojżesz nie Eliasz,a właśnie Przyobiecany Mesjasz,który powiedział by nikomu nie mówić tej wizji,bo ludzie pomyślą tak jak wielu teraz,że Mojżesz i Eliasz zmartwychwstali przed Jezusem,bo na to wychodzi.
Ostatnie moje pytanie do strony Trinitarians:"Kto jest waszym Panem,kto jest według was pierwszym zmartwychwstałym? Mojżesz czy Eliasz?Bo Jezus na pewno nie!"
Dziękuję,że mogłem poprowadzić tą krótka polemikę z zawartością tej strony,uważam,że w swej nienawiści do Świadków zagubili sens istnienia w sieci,zamiast budować rujnują,podburzają wiarę ludzi niepewnych swej wiary.Przeczą Świadkom nawet kiedy Ci mają rację[nie zawsze,ale tez ja mają],nie widzą,że przeczą Pismu i bluźnią Przeciwko Jezusowi.Tak nie można,jest to wyrazem braku szacunku,wynikającego jedynie z chęci"dokopania",że tak kolokwialnie się wyrażę.
Dziękuję.
Ale zacznijmy od zarzutu,według tej strony słowo Hòrama jest widzeniem REALNYCH RZECZY/ISTOT/PRZEDMIOTÓW Skoro realnych to prześledźmy ten werset,najważniejszy,o który toczą się spory[główny werset,o którym pisze ta strona]
Mar. 9:4-I ukazał się im Eliasz z Mojżeszem, i rozmawiali z Jezusem.
5. A odezwawszy się Piotr, rzekł do Jezusa: Mistrzu! Dobrze nam tu być; rozbijmy trzy namioty: Tobie jeden i Mojżeszowi jeden, i Eliaszowi jeden.
6. Nie wiedział bowiem, co ma powiedzieć, bo ogarnął ich lęk.
7. I powstał obłok, który ich zacienił, a z obłoku rozległ się głos: Ten jest Syn mój umiłowany, jego słuchajcie.
8. A nagle, rozejrzawszy się wokoło, już nikogo przy sobie nie widzieli, tylko Jezusa samego.
9. A gdy zstępował z góry, przykazał im, aby nikomu nie opowiadali o tym, co widzieli, dopóki Syn Człowieczy nie zmartwychwstanie.
(BW)
Mat 17:9 A gdy zstępowali z góry, Jezus nakazał im, mówiąc: „Nikomu nie opowiadajcie tej wizji, dopóki Syn Człowieczy nie zostanie wskrzeszony z martwych”.
(PNŚ)
Mateusza 17:9 Καὶ καταβαινόντων αὐτῶν ἐκ τοῦ ὄρους ἐνετείλατο αὐτοῖς ὁ Ἰησοῦς λέγων · μηδενὶ εἴπητε τὸ ὅραμα ἕως οὗ ὁ υἱὸς τοῦ ἀνθρώπου ἐκ νεκρῶν ἐγερθῇ.
ὅραμα:[rzeczownik rodzaju nijakiego] fonetycznie zapisuje się go następująco-(hor'-am-ach) Oznacza:WIDZENIE//WIZJĘ/SPEKTAKL.
W tej formie występuje w Piśmie 7 razy w: Mateusza 17:9{wizja}....Dz 7:31{widzenie}...Dz 10:17{widzenie}...Dz 11:5{wizja}...Dz 12:9{wizja}...Dz 16:9{wizja}...Dz 16:10{wizja}
Pokrewnymi tego słowa są:ὁράματι (oramati) 3 wystąpienia w NT Dz 9:10{widzenie}...Dz 9:12{wizja}...Dz 10:3{widzenie} oraz ὁράματος (oramatos) 2 wystąpienia w NT Dz 10:19{wizja}...Dz 18:9{widzenie}
Teraz pytanie ode mnie do tej strony[Trinitarians]dlaczego powołujecie się na Słowa,które mogą być prawidłowe ale w kontekście tego wersetu są nieprawdą[teraz Wasze Słowa]
[początek cytatu]Ale oprócz tego jest też druga strona medalu, o której ŚJ już wspominać nie chcą. Zacznijmy od tego, że greckie słowo horama znaczy bowiem nie tyle wizja, widzenie, co przede wszystkim "rzecz widzianą", "widok" (por. Remigiusz Popowski, Słownik Grecko-Polski Nowego Testamentu, Warszawa 1997, str. 231). Słowo horama nie zakłada więc w swym podstawowym zakresie znaczeniowym, iż to co jest widziane jest nierealne. Dobrze ukazuje to sama LXX, która w Koh 6:9 używa słowa horama wobec rzeczy jak najbardziej realnych. Kohelet mówi bowiem bardzo wyraźnie w tym wersie, że trzeba korzystać z tego co się widzi (horama) i nie żądać czegoś innego[koniec cytatu]
Zacznijmy od słów na czerwono "rzecz widzianą" "widok" Czy to co widzimy musi być realne,zacznijmy od tego?Oczywiście,że NIE! Ja widzę niebieskie niebo a dobrze wiemy,że ono nie jest niebieskie,wystarczy chodzić do szkoły,to złudzenie.Tak samo jest z wizjami,widzeniami,snami,widzimy coś ale to nie jest prawdziwe.
Kohelet 6:9 jak najbardziej słusznie oddany werset,ale to nie znaczy,że tak mają być oddane wszystkie,bądźmy obiektywni.Wiele znaczeń ma jedno słowo,i nie zawsze każde jest prawidłowym
Odnośnie widzenia na górze: Dlaczego Jezus rzekł:„Nikomu nie opowiadajcie tej wizji, dopóki Syn Człowieczy nie zostanie wskrzeszony z martwych”. Odpowiedział tak dlatego,że NIE JEST OSZUSTEM.Pierwszym,który miał wstać z martwych miał być nikt inny jak SAM JEZUS. Czy gdyby na górze pojawili się prawdziwi Mojżesz i Eliasz to proroctwo to miałoby nadal sens[Że Jezus ma być pierworodnym z umarłych,tym,który pierwszy zostanie wzbudzony z martwych]Odpowiadam stanowczo NIE! BO TERAZ PIERWORODNYM Z UMARŁYCH JEST MOJŻESZ LUB ELIASZ. Moim Panem jest Jezus nie Mojżesz nie Eliasz,a właśnie Przyobiecany Mesjasz,który powiedział by nikomu nie mówić tej wizji,bo ludzie pomyślą tak jak wielu teraz,że Mojżesz i Eliasz zmartwychwstali przed Jezusem,bo na to wychodzi.
Ostatnie moje pytanie do strony Trinitarians:"Kto jest waszym Panem,kto jest według was pierwszym zmartwychwstałym? Mojżesz czy Eliasz?Bo Jezus na pewno nie!"
Dziękuję,że mogłem poprowadzić tą krótka polemikę z zawartością tej strony,uważam,że w swej nienawiści do Świadków zagubili sens istnienia w sieci,zamiast budować rujnują,podburzają wiarę ludzi niepewnych swej wiary.Przeczą Świadkom nawet kiedy Ci mają rację[nie zawsze,ale tez ja mają],nie widzą,że przeczą Pismu i bluźnią Przeciwko Jezusowi.Tak nie można,jest to wyrazem braku szacunku,wynikającego jedynie z chęci"dokopania",że tak kolokwialnie się wyrażę.
Dziękuję.
Subskrybuj:
Posty (Atom)



