Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Kościół. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą Kościół. Pokaż wszystkie posty

wtorek, 28 sierpnia 2012

Czy Adam był pierwszym człowiekiem ?

    Zawsze uważałem,że Biblia nie mówi nic o ewolucji,praludziach itd. Zacząłem czytać Biblie od początku i zwróciłem uwagę na takie słowa:

1 Moj. 4:14-15
14.
Oto dziś wypędzasz mnie z tej ziemi i muszę ukryć się przed obliczem twoim. Będę tułaczem i wędrowcem na ziemi, a każdy, kto mnie spotka, zabije mnie.
15. I rzekł Pan do niego: Nie! Ktokolwiek by zabił Kaina, siedmiokrotną pomstę poniesie. Położył też Pan na Kainie znak, aby go nikt nie zabijał, kto go spotka.
(BW) 


To jest wręcz niemożliwe ! Znam rodowód ludzi i Przed Kainem byli tylko i wyłącznie jego rodzice no i brat,który został przez Kaina zabity.Tak więc nasuwa mi się pytanie kto mógłby zabić Kaina ? Kto Go mógł spotkać skoro nikogo innego nie było ?
 
Też myślę nad tymi słowami bo one wyjaśniają to o czym myślę teraz:
1 Moj. 1:2-4
2.
A ziemia była pustkowiem i chaosem; ciemność była nad otchłanią, a Duch Boży unosił się nad powierzchnią wód.
3. I rzekł Bóg: Niech stanie się światłość. I stała się światłość.
4. I widział Bóg, że światłość była dobra. Oddzielił tedy Bóg światłość od ciemności.
(BW)

*Czy słowa z II wersetu a I rozdziału ksiegi rodzaju o CHAOSIE mozna potraktowac troche inaczej niż zawsze sie to traktuje ? Czyli uznać ziemie wtedy za bezład i nawet za to,że wtedy żyli już jacyś ludzie ale prehistoryczni?

*Dalej czytamy o światłości,może światłość to nowa rasa ludzka,ludzie na wzór Boży,kochający i posiadający wolną wolę?

*W 4 wersecie pisze,że Bóg oddzielił światłość od ciemności,czy Bóg nie mógł odgrodzić raju/ogrodu od ziemi gdzie nie było Bożego porządku


 Kolejny ciekawy werset:
1 Moj. 4:16-17
16. I odszedł Kain sprzed oblicza Pana, i zamieszkał w ziemi Nod, na wschód od Edenu.
17. I obcował Kain z żoną swoją, a ta poczęła i urodziła Henocha. Potem zbudował miasto i nazwał je imieniem syna swego: Henoch.
(BW)
 

Jak mógł obcować ze swoją żoną,skoro poza nim i Jego rodzicami nie było żadnych ludzi
Po co więc zbudował miasto skoro było tak mało ludzi ? Miasta buduje się dla wielu ludzi nie dla pojedynczych jednostek.Użyte tu słowo miasto nie oznacza domu jak niektórym się wydaje.

Tutaj nasuwa się pytanie do wersetu:
Judy 1:14
14. O nich też prorokował Henoch, siódmy potomek po Adamie,
mówiąc: Oto przyszedł Pan z tysiącami swoich świętych,
(BW)

Ludzie,którzy nie uznają możliwości,że przed Adamem żyli ludzie mówią,że tu przecież Henoch jest siódmym po Adamie czyli pomiędzy Kainem i Ablem albo po nich musiał się ktoś jeszcze narodzić i kobieta,która się wtedy narodziła została żoną Kaina

 To teraz popatrzmy:
1 Moj. 4:18
18.
A Henochowi urodził się Irad. Irad zaś zrodził Mechujaela, a Mechujael zrodził Metuszaela, a Metuszael zrodził Lamecha.
(BW)



1 Moj. 5:15;17-19
15. Mahalalel żył sześćdziesiąt pięć lat i zrodził Jereda.
(...)
17. Mahalalel przeżył osiemset dziewięćdziesiąt pięć lat i umarł.
18. Jered żył sto sześćdziesiąt dwa lata i zrodził Henocha.
19. Po zrodzeniu Henocha żył Jered osiemset lat i zrodził synów i córki.
(BW)

Jesli weźmiemy,że po Adamie i Ewie narodzili się Kain i Abel a potem nie rodziły sie kobiety z Adama i Ewy przez pewien czas to dostrzegamy ciekawa zbieżność,że Henoch,którego zrodził Jered jest siódmym potomkiem po Adamie !
Ponieważ:
Kolejność wskazuje następująco:
Adam[1]-->Kain,[2]-->Henoch[3]-->Irad[4]-->Mechejael[5]-->Jared[6]-->Henoch[7]
 

Bardzo ciekawe są też wersety:
1 Moj. 2:15
15.
I wziął Pan Bóg człowieka i osadził go w ogrodzie Eden, aby go uprawiał i strzegł.
(BW) 


Po co strzegł ogrodu i przed czym ? Skoro nikogo tam nie było ?

 
2 Piotr. 2:12
12. Lecz oni, jak nierozumne zwierzęta, które z natury są po to, by je łapano i zabijano, bluźnią temu, czego nie znają; toteż zginą jak one

(BW) 

Skoro poprzedni ludzie byli jak zwierzęta[przypuśćmy tak] to Jezus za nich życia oddawac nie musiał bo byli nierozumni i nie mieli wolnej woli, Jezus nie umarł za zwierzęta .

Pytanie nasuwa się też do słów:
1 Kor. 15:45
45.
Tak też napisano: Pierwszy człowiek Adam stał się istotą żywą, ostatni Adam stał się duchem ożywiającym.
(BW)

Wiemy,że Adam był pierwszym doskonałym człowiekiem a Jezus ostatnim doskonałym człowiekiem Wiemy jednak,że po Jezusie rodzili się niedoskonali ludzie,dlaczego więc nie uznać za prawdopodobne,że przed Adamem nie rodzili sie ludzie niedoskonali ?


---------------------------------------------
Nie chce tu uchodzić za propagatora ewolucjonizmu bo w takowy jak sie opisuje to ja nie wierzę po prostu szukam odpowiedzi na to co się znajduje np w muzeach a co nie współgra z Biblią ani Biblia z tymi odkryciami.Jak się wybierze albo Biblie albo te odkrycia to trzeba odrzucić jedno albo drugie,bądź je ze sobą pogodzić ja próbuje pogodzić. Ja na dzień dzisiejszy widzę tą kwestię tak i wreszcie nie muszę mówić,że kości dinozaurów czy praludzi to dzieła demonów by zwieść i odciągnąć ludzi od Boga


niedziela, 15 lipca 2012

W co wierzę

--> Napiszę w tym poście w co wierze i o czym pokrótce będę na tym blogu pisać

-Wierzę,że Bóg nie jest Trójcą.Wierzę w to,że Bóg to JHWH [Bóg Ojciec] a Jego Syn Jezus to Sun Boży,przyobiecany Mesjasz.
-Wierzę w Ducha Świętego,który nie jest osobą a Sprawczą mocą Bożą.
-Wierzę w duszę śmiertelną,w "ruach" życiodajną iskrę,która Bóg daje przy narodzeniu a wraca do Boga po śmierci naszego ciała.
-Wierzę w piekło,jako karę wiecznego odłączenia od Boga.Nie w ogniste męczarnie a w nicość.Brak istnienia,świadomości.
-Wierzę w życie wieczne na odnowionej[odrestaurowanej] ziemi,ponieważ Adam i Ewa dostali od Boga we władanie ziemię i na niej żyli.Taki był plan Boga co do ludzi od samego początku.Nowa Ziemia.Raj.
-Wierzę w to,że Biblia zawiera Słowo Boże ale nie w to,że jest nim w całości.W Biblii jest Słowo od Boga ale niektóre opisy to opisy ludzkie.Nawet słowa szatana.
-Wierzę,że zbawienie jest w Chrystusie 
-Wierzę w zmartwychwstanie
-Wierzę w Sąd Ostateczny
-Wierzę w Ofiarę Chrystusa.

-Nie wierzę w to,że jakaś organizacja,kościół mogą mnie zbawić.Że konieczna jest przynależność do nich by móc zostać zbawionym.
-Nie wierzę w wyższość jednych ludzi nad drugimi.Ludzie są równi,powstali z tego samego prochu.Tylko Bóg ma prawo zdecydować kto lepiej nadaje się do sprawowania władzy w Jego Królestwie.
-Nie wierzę w świętych,których ustanawiają kościoły 
-Nie wierzę w kult obrazów,rzeźb i innych form kultu.
-Nie wierzę w życie wszystkich zbawionych po śmierci w niebie ponieważ Biblia mówi o życiu na ziemi.
-Nie wierzę w Trójcę
-Nie wierzę w ogniste piekło
-Nie wierzę w osobowego Ducha Świętego
-Nie wierzę w życie pozagrobowe, gdy dusza [nieśmiertelna] odłącza się od ciała.Ponieważ nie wierzę w nieśmiertelność duszy.
-Nie wierzę w Papieża i CK jako zwierzchników,jako wyższych ludzi.Są tacy sami jak my.
-Nie wierzę,że Maria jest w niebie[zarówno ŚJ jak i KK tak uczą]