Pokazywanie postów oznaczonych etykietą boski. Pokaż wszystkie posty
Pokazywanie postów oznaczonych etykietą boski. Pokaż wszystkie posty

niedziela, 15 lipca 2012

El Gibbor

 Od zawsze mnie ciekawiło to sformułowanie "El Gibbor" bo spotkałem sie przede wszystkim z tłumaczeniem "Bóg mocny"

Izaj. 9:6
6.
Albowiem dziecię narodziło się nam, a syn dany jest nam; i będzie panowanie na ramieniu jego, a nazwią imię jego: Dziwny, Radny, Bóg mocny, Ojciec wieczności, Książę pokoju;
(BG)

To był w jakiś sposób dla mnie problem ale dziś czytając interlinie natknąłem się na coś [dla mnie] niesamowitego.
Takie samo wyrażenie tylko odnośnie ludzi [w liczbie mnogiej] znajduje się w Księdze Ezechiela 32:21
Ezech. 32:21
21.
Mówić do niego będą najmocniejsi z mocarzów z pośrodku grobu z pomocnikami jego, którzy tam zstąpiwszy, leżą z nieobrzezańcami pobitymi mieczem.
(BG)
Ezech. 32:21
21.
I odezwą się do niego z krainy umarłych najwięksi bohaterowie: Zejdźcie, ty i twoi pomocnicy, i leżcie wśród nieobrzezanych, pobitych mieczem.
(BW)
Ez 32:21
21.
Wtedy powiedzą do niego mocarni bohaterowie ze środka Szeolu: razem ze swymi pomocnikami zstępują do dołu i będą leżeć wśród nieobrzezanych, razem z tymi, których miecz pobije.
(BT)


Teraz interlinia tych dwóch miejsc
Księga Ezechiela
Księga Izajasza
 
  Dlaczego w Ezechiela nie przetłumaczono tego zwrotu w liczbie mnogiej na "Mocni Bogowie" skoro w Izajasza tak się tłumaczy ?
Albo,dlaczego w Izajasza nie powiedziano o Jezusie "Najmocniejszy z Mocarzy" "Największy Bohater" "Mocarny Bohater" ?
   Jestem zdania,że skoro w Ezechiela tak się tłumaczy ten zwrot to tłumaczenie go w Izajasza w ten sam sposób jest równie poprawne.

-----------------------------------------------------------------------------
 *** Ciekawostka
  Frazę אֵל גִּבּוֹר można przetłumaczyć jako - Mocarny Bohater
Izaak Cylkow znawca języka hebrajskiego i polskiego, przetłumaczył ten werset w następujący sposób : 
 "Bo dziecię narodziło się nam, chłopię dane nam zostało, a złożoną jest władza na ramieniu jego, i nazwą imię jego: znamienitym radcą, boskim bohaterem, patriarchą wiecznym, księciem pokoju"  .

Jakże różnie brzmią te słowa do znanych nam chrześcijańskich przekładów,które zostały wypaczone.

W co wierzę

--> Napiszę w tym poście w co wierze i o czym pokrótce będę na tym blogu pisać

-Wierzę,że Bóg nie jest Trójcą.Wierzę w to,że Bóg to JHWH [Bóg Ojciec] a Jego Syn Jezus to Sun Boży,przyobiecany Mesjasz.
-Wierzę w Ducha Świętego,który nie jest osobą a Sprawczą mocą Bożą.
-Wierzę w duszę śmiertelną,w "ruach" życiodajną iskrę,która Bóg daje przy narodzeniu a wraca do Boga po śmierci naszego ciała.
-Wierzę w piekło,jako karę wiecznego odłączenia od Boga.Nie w ogniste męczarnie a w nicość.Brak istnienia,świadomości.
-Wierzę w życie wieczne na odnowionej[odrestaurowanej] ziemi,ponieważ Adam i Ewa dostali od Boga we władanie ziemię i na niej żyli.Taki był plan Boga co do ludzi od samego początku.Nowa Ziemia.Raj.
-Wierzę w to,że Biblia zawiera Słowo Boże ale nie w to,że jest nim w całości.W Biblii jest Słowo od Boga ale niektóre opisy to opisy ludzkie.Nawet słowa szatana.
-Wierzę,że zbawienie jest w Chrystusie 
-Wierzę w zmartwychwstanie
-Wierzę w Sąd Ostateczny
-Wierzę w Ofiarę Chrystusa.

-Nie wierzę w to,że jakaś organizacja,kościół mogą mnie zbawić.Że konieczna jest przynależność do nich by móc zostać zbawionym.
-Nie wierzę w wyższość jednych ludzi nad drugimi.Ludzie są równi,powstali z tego samego prochu.Tylko Bóg ma prawo zdecydować kto lepiej nadaje się do sprawowania władzy w Jego Królestwie.
-Nie wierzę w świętych,których ustanawiają kościoły 
-Nie wierzę w kult obrazów,rzeźb i innych form kultu.
-Nie wierzę w życie wszystkich zbawionych po śmierci w niebie ponieważ Biblia mówi o życiu na ziemi.
-Nie wierzę w Trójcę
-Nie wierzę w ogniste piekło
-Nie wierzę w osobowego Ducha Świętego
-Nie wierzę w życie pozagrobowe, gdy dusza [nieśmiertelna] odłącza się od ciała.Ponieważ nie wierzę w nieśmiertelność duszy.
-Nie wierzę w Papieża i CK jako zwierzchników,jako wyższych ludzi.Są tacy sami jak my.
-Nie wierzę,że Maria jest w niebie[zarówno ŚJ jak i KK tak uczą]




niedziela, 28 sierpnia 2011

Czy Jezus to Michał ?

Świadkowie Jehowy i niektóre inne wyznania uczą,że Jezus będąc w niebie był Michałem[Archaniołem].Kiedyś w to wierzyłem bez żadnych wątpliwości,ale jak to u mnie bywa,czytam Pismo i niekiedy coś zwróci moją uwagę i zacznę wątpić w swoje zrozumienie,tak było i tym razem,ale to z powodu forum i ludzi,którzy rzucili na te nauki trochę innego światła.Obecnie jednak po studium Pisma uważam,że Jezus to rzeczywiście Michał,był pierwszym stworzeniem Boga,doskonałym Archaniołem,najwyższym zaraz po Ojcu.Wszyscy Aniołowie byli i są Mu nadal oddani/posłuszni.
Skoro napisałem,że doszedłem do tego wniosku po lekturze Pisma Świętego to zacznijmy ową lekturę.

Dan 12:1,2
W owym czasie powstanie Michał, wielki książę, opiekun synów twojego narodu. Będzie to czas ucisku, jakiego nie było, odkąd naród istnieje, aż do tego czasu. W tym czasie zostanie oswobodzony twój naród, wszyscy, którzy się znajdą wpisani w księdze.
Wielu śpiących w prochu ziemi obudzi się: jedni do życia wiecznego, inni ku hańbie i wiekuistej zgrozie.
W tym czasie gdy powstanie Michał oswobodzony zostanie twój naród,o czym to mówi?Nie wydaje mi się by to wymagało komentarza.
słowo powstanie często odnosi się do objęcia władzy:

Mic 5:3 I powstanie, i będzie rządził w mocy Jahwe

Jeżeli powstanie Michał czyli obejmie władzę to 'Wielu śpiących w prochu ziemi obudzi się'
czyli zmartwychwstanie.

1Ts 4:16
że na dany znak, na głos archanioła i dźwięk trąby Bożej, sam Pan zstąpi z nieba, a zmarli w Chrystusie powstaną pierwsi.
Jan 5:28,29
Nie dziwcie się temu, bo zbliża się godzina, w której wszyscy spoczywający w grobach usłyszą Jego głos.[Chrystusa]
Wtedy ci, którzy dobrze czynili, wyjdą, aby zmartwychwstać i żyć, a ci, którzy źle postępowali, aby zmartwychwstać [i iść] na potępienie.

1. Michał powstanie i nastąpi zmartwychwstanie. (Dan 12:1,2)
2.Jezus zstąpi na głos archanioła i nastąpi zmartwychwstanie. (1 Tes 4:16)
3.Na głos Jezusa następuje zmartwychwstanie. (Jan 5:28,29)

Czyli ile zmartwychwstań trzy ?

a jeśli JEDNO, to archanioł Michał z głosem archanielskim musi być Jezusem i na głos archanielski Jezusa następuje zmartwychwstanie.

 Kolejne ciekawe wersety:
Hebrajczyków 1:4: On [Jezus] o tyle stał się wyższym od aniołów, o ile odziedziczył wyższe od nich imię

Jezus stał się wyższym od Aniołów o tyle o ile odziedziczył od nich wyższe imię,czy nie przypadkiem o tym tu czytamy ? Ja uważam,że jak najbardziej tak,o tym tu czytamy.Czyli Jezus jest wyższy od Aniołów a właściwie to STAŁ SIĘ od nich wyższy.

Filip. 2:8-I postawą znaleziony jako człowiek, sam się poniżył, będąc posłusznym aż do śmierci, a to śmierci krzyżowej.
9. Dlatego też Bóg nader go wywyższył i darował mu imię, które jest nad wszystkie imię;
(BG)
Teraz zestawmy ze sobą te dwa wersety

-Bóg nader go wywyższył i darował mu imię
oraz
- o ile odziedziczył wyższe od nich imię